Webové stránky

Svědectví o Róbertu Bezákovi

Webové stránky, na nichž se nacházíte, jsou jednou z mnoha aktivit na podporu arcibiskupa Róberta Bezáka, vyhnaého z Trnavské arcidiecéze. Poněkud překvapivě (i pro mě samotného :)) jsem jejich autorem a administrátorem, ačkoliv jsem do 2. července 2012 pana arcibiskupa vůbec neznal. Mnohé věci mě pobouří, zpravidla však na ně kvůli jiným starostem zapomenu. V tomto případě tomu však bylo jinak. Od přečtení prvního článku o odvolání R. Bezáka moje pozornost k tomuto případu stále narůstala, až jsem pochopil, že nemůžu zůstat nečinný. Hledám způsob, jak v dané situaci jednat s láskou k církvi, úctou k papeži a věrností svému svědomí. Považuji za svou povinnost podat svědectví o tom, že arcibiskupa Róberta Bezáka vnímám jako dobrého pastýře. Jako Čech mám tuto povinnost dvojnásob, protože v naší zemi prožíváme víru uprostřed sekularizované společnosti, pro níž je Robert Bezák inspirujícím svědkem víry.

RNDr. Miloslav Müller, Ph.D.

 

Že jde o marnou aktivitu? Stalo se, že vlny zanesly na břeh milióny živých mušlí. Mnoho lidí se seběhlo na pláži a litovali nebohá zvířata. Jakýsi chlapec chvíli stál, pak sebral jednu mušli a odnesl ji do moře. Vrátil se, vzal druhou, třetí. Všimla si ho jakási žena: chvíli stála, pak sebrala jednu mušli a odnesla ji do moře. Vrátila se, vzala druhou, třetí...

 

Róbert Bezák: „Sme s Vami.“

"Tento web bol vytvorený na prezentáciu myšlienok arcibiskupa Róberta Bezáka, časom tu snáď nájdete aj vštky dostupné informácie, videá, kázne, omše, rozhovory, príhovory tohto inšpirujúceho človeka, ktorý dokázal osloviť širokú verejnosť." Tento sympatický podnik mladých lidí ze Slovenska najdete zde.

Martin Vaňáč a časopis Getsemany

Zřejmě nejpodrobnější analýzu různých aspektů odvolání arcibiskupa Bezáka najdete na soukromých stránkách Martina Vaňáče z Institutu ekumenických studií v Praze. Jde především o šestidílnou studii Róbert Bezák a kolegialita slovenských biskupů (zde) z listopadu 2012, publikovanou ve zkrácené podobě i v časopise Getsemany. Ten se událostem na Slovensku věnuje opakované, zvláště ve svém prosincovém čísle. Ne se vším mohu souhlasit, ale autorům nelze upřít zanícenost při hledání pravdy.

 

Róbert Bezák TV

Zdařilý profil na youtube, kde na jednom místě najdete nejrůznější videa, v nichž figuruje arcibiskup Bezák. Přehledně uspořádáno do kategorií - doporučují! Zde.  

Josef Hurt

Josef Hurt monitoruje na svých stránkách dění okolo arcibiskupa Bezáka pod odkazy Slovensko (zde) nebo přímo arcibiskup Róbert Bezák (zde). Pod jeho vyjádřením  (zde) se

Sdružení salesiánských spolupracovníků

Událostem po odvolání arcibiskupa Bezáka se opakovaně věnují salesiánští spolupracovníci (zde, dále viz související články). Adresovali dokonce dopis slovenským biskupům, více zde

Kněz na internetu

Autor webové stránky www.knez.cz se opakovaně dotýká událostí kolem arcibiskupa Bezáka, nejpodrobněji brzy po jeho odvolání zde.

Facebook

Na sociálních sítích je několik stránek, kde lidé diskutují o aktivitách na podporu arcibiskupa Bezáka. Jsou to mj. Róbert Bezák - nezabudneme a Mons. Róbert Bezák. (Pokud víte o dalších, budu rád za upozornění.)