Ocenění

Trnavský samosprávný kraj - čestné občanství

Arcibiskupu Bezákovi bylo uděleno čestné občanství Trnavského samosprávneho kraje. Rozhodli o tom krajští zastupitelé 4. 9. 2013 (zpráva zde). Slavnostní předání proběhlo 3. 10. téhož roku v Divadle Jána Palárika v Trnavě, zpráva o tom na Webnoviny a Teraz.

 

Prievidza - čestné občanství

Dne 27. 8. 2013 schválilo Mestské zastupiteľstvo v Prievidzi hlasy všech přítomných zastupitelů udělení čestného občanství J. E. Mons. ThLic. Róbertovi Bezákovi, CSsR., arcibiskupovi, za šíření aktuálního křesťanského poselství lidí dobré vůle bez rozdílu vyznání a za šíření dobrého jména města Prievidza na Slovensku i v zahraničí. Důvodovou zprávu schváleného návrhu si můžete přečíst zde. K udělení došlo v pátek 11. října 2013 v 11 hodin v Mestskom dome na Námestí slobody (zpráva webnoviny.sk; videzáznam řeči pana arcibiskupa zde).

Trnava - čestné občanství

Dne 6. 3. 2011 byl Róbert Bezák jmenován čestným občanem Trnavy. Více o tom v zápise ze slavnostního jednání městského zastupitelstva, ke stažení  zde.

Trnavský samosprávný kraj - pamětní medaile

Pamětní medaile předsedy TTSK byla arcibiskupu Róbertu Bezákovi udělena při příležitosti jeho významného životního jubilea, viz přehled zde.