Petice, dopisy

Dopisy církevním představitelům evropských zemí

Organizátoři petice "Vyjadrenie podpory a solidarity trnavskému arcibiskupovi Mons. Róbertovi Bezákovi“ zaslali během srpna dopisy s prosbou o iniciování přešetření kauzy Bezák církevním představitelům v řadě evropských zemí: ČR, Německu, Rakousku, Polsku, Maďarsku, Itálii i do Vatikánu.

Pohlednice vatikánskému státnímu sekretáři

Mnoho lidí adresovalo vatikánskému státnímu sekretáři kardinálu Bertonemu pohlednici s podobiznou arcibiskupa Róberta Bezáka (titulní strana) a biblickým výrokem zakazujícím převracet právo v neprospěch slabší strany (zadní strana). Zpráva o tom se objevila i v médiích.

iniciativa Pápež, prineste svetlo ze srpna 2012

Na Facebooku proběhla iniciativa, jejímž cílem bylo "nie zistovat dovody odvolania, ale neutralnou cestou upozornit papeza na to, ze potrebujeme jeho osobne vyjadrenie a uistenie o tejto situacii na Slovensku, kedze mame pochybnosti, ci papez dostal naozaj uplne a neskreslene informacie." Nešlo tedy o přímo o podporu arcibiskupa Bezáka. FB stránku iniciativy najdete zde.

Vzkazy arcibiskupu Bezákovi - iniciativa Róbert Bezák a ja

Mladí lidé ze Spoločenstva Ladislava Hanusa se rozhodli sesbírat svědectví lidí, kteří Róberta Bezáka osobně znají, a tato svědectví mu předat jako povzbuzení. Můžete se přidat na tomto webovém formuláři.Více zde: https://www.robertbezak.eu/news/aktualni-robert-bezak-a-ja/

Mladí lidé ze Spoločenstva Ladislava Hanusa se rozhodli sesbírat na tomto webovém formuláři svědectví lidí, kteří Róberta Bezáka osobně znají, a tato svědectví mu předat jako povzbuzení.

Biskupu Baxantovi v rámci vizitace v únoru 2012

Již během vizitace, kterou v Trnavě prováděl v únoru 2012 litoměřický biskup Jan Baxant, dali trnavští věřící dohromady dopis s vyjádřením podpory svému arcibiskupy. Odeslali ho spolu s 350 podpisy; byl založen do vizitačního spisu.


<< 1 | 2