Texty

Rozhovor o Janu Husovi z léta 2010

V týdeníku Církve československé husitské vyšel koncem srpna 2015 zkrácený přepis rozhovoru z r. 2010 s biskupem této církve Janem Hradilem a s tehdy trnavským arcibiskupem Róbertem Bezákem (zde, s. 3-4). Je zajímavé číst slova pana arcibiskupa z perspektivy jeho situace po odvolání. Kéž bychom se stejně jako Jan Hus nenechali církvi znechutit a nerezignovali na úsilí o její očištění, jemuž mnozí tolik obětovali.

Rozhovor o bolesti

Před Vánoci 2012 poskytl Róbert Bezák rozhovor, v němž velmi otevřeně mluví o bolesti, kterou prožívá po svém odstranění z Trnavy (zde).

Adventní zamyšlení

V adventu 2012 vyšly v časopise Zrno čtyři adventní zamyšlení arcibiskupa Róberta Bezáka. Přečíst si je můžete zde (odkazy se aktivují po rozkliknutí):

1. neděle, 2. neděle, 3. neděle, 4. neděle.

Rozhovor pro Katolický týdeník

V rozhovoru pro český Katolický týdeník z roku 2010 mluví R. Bezák o své vizi reformy jemu svěřené arcidiecéze. Rozhovor byl zveřejněn i zde.

Rozhovor pro .týždeň

Rozsáhlý rozhovor s Róbertem Bezákem přinesl časopis .týždeň koncem roku 2009, tedy brzy po jeho jmenováním trnavským arcibiskupem. Přečíst si ho můžete zde.

Rozhovor pro farní časopis v lednu 2007

Během působení Róberta Bezáka na Starých Horách u Banské Bystrice otiskl v lednu 2007 rozhovor s ním farní časopis Bartolomej, vydávaný ve farnosti Prievidza; k dispozici zde.