Filmové dokumenty

Arcibiskup Bezák Zbohom

Filmový dokument režisérky Oľgy Záblackej měl premiéru 12. 3. Další informace o filmu na stránkách ditribuční společnosti, na facebooku, titulní píseň zde. Recenzi filmu od Margity Vanovčanové najdete na postoy.sk. Navzdory rozporným reakcím mnohé velmi oslovil, viz např. blog Petra Papíka.

Film byl promítán mj. na festivalu Jeden svet v Prievidzi 22. 3. 2014, kde pozdrav arcibiskupa Bezáka z Itálie přečetl jeho tatínek (video).

V pondělí 7. 7. se v pražském kině Atlas uskutečnilo slavnostní uvedení filmu o arcibiskupu Bezákovi do ČR. Zúčastnili se ho mj. režisérka filmu Oľga Záblatská, sourozenci pana arcibiskupa Gabriela a Jozef a prezident České křesťanské akademie Tomáš Halík, kteří po projekci více než hodinu odpovídali na dotazy diváků. Rozhovor s režisérkou filmu přinesl server christnet.cz.

Arcibiskup s lidskou tváří

Dokument České televize Arcibiskup s lidskou tváří, vysílaný v neděli 16. 12. 2012 na ČT2: nahrávka zde , mimo ČR dostupné zde. Recenze zde, rozhovory s režisérem Petrem Minaříkem zde, zde a zde.

Náš syn Róbert

Pásmo Náš syn Róbert, věnované rodičům Róberta Bezáka, najdete zde. Obsahuje mj. záběry z jeho primiční mše a pasáže z jeho kázání po ustanovení trnavským arcibiskupem.